Konum Nasıl Atılır, Konum Gönderme

Günümüzde whatsapp’dan veya sms ile konum atma populerliğinden ve kullanımdan dolayı artık eskisi kadar kimse kimseye adres sormuyor yada ihtiyaç duymuyor.Genci yaşlısı herkes konum atmayı almayı en yararlı teknolojik olaylardan biri olarak görür. Uygulamalardan telefonlardan çok anlamayan kişiler bile konum atmanın yararını faydasını kolaylığını bildiği için öğrenmek ister.

Sürekli bir yerlere giden veya yolu bilen bile navigasyonla konuma gitmeyi tercih eder. Navigasyon konum uygulamaları nasıl gideceğinizi gösterirken aynı zamanda hangi alternatif yollardan giderseniz ne kadar zaman kazanacağınız bilgisi de vermekte. Kaza veya yol çalışmalarını’da bildiren konum uygulamaları bu sayede alternatif hızlı yolları tavsiye edebilir.

Şehirler arası yol tarifi içinde iyidir navigasyon. Hangi yolun kaç km olduğu hangi yolda paralı yolların olduğu gibi bilgileri’de verdiği için otobana para vermek istemeyen kişilere’de bilgi verir bu sayede. Şehirler arası yolculuk’da bir artısı’da durak ekleyebiliyor olmanız. Örneğin istanbul’dan aydına gideceksiniz, yolu fazla uzatmadan yol üstünde gezilecek görülecek yerlere’de uğrayabilirsiniz hem yol katetmiş olup hemde gezilp görülesi yerleri’de görmüş olursunuz.

Whatsapp uygulamasına giriyoruz. konum atacağımız kişiyi whatsapp’da buluyoruz. Rehberinize ekli olmayanları whatsapp’da göremezsiniz rehbere eklediğiniz halde göremiyorsanız whatsapp kullanmıyordur.

ŞU ANKİ KONUMU OLDUĞUNUZ KONUMUNUZU YOLLAMA ; Şuan ki konumu gönder’e basarsanız konumu yolladığınızda nerdeyseniz oranın konumu yollar.

HAREKETLİ KONUM PAYLAŞMA TAKİP ÖZELLİKLİ ; Mevcut konumu paylaş’a basarsanız konum göndereceğiniz kişi anlık online olarak sizin konum hareketinizi sizin belirlediğiniz ve istediğinizde durdurabileceğinizi zaman kadar izleyebilir. Sizin hareketli olduğunuzda sizi takip etmek isteyene yada vardığınız gideceğiniz yere göre gelmek isteyene bunu yollayabilirsiniz.

BAŞKA BİR YERİN KONUMU ARAYARAK : konum sekmesine bastığınızda açılan yerde büyütece bastığınızda aradığınız yada konumunu göndermek istediğiniz yerin adını yazıp bulup seçebilirsiniz.

BAŞKA BİR YERİN KONUMUNU HARİTADAN SEÇEREK YOLLAMA ; ( KENDİNİZİ BAŞKA YERDE GÖSTERME OLARAK DA KULLANILABİLİNİR) konum sekmesi açıkken arama yerindeyken harita sol üstte etrafı kesik kare işaretine basarsanız harita büyür ve kırmızı navigasyon noktası çıkar ekranı sağa sola kaydırarak navigasyon imlecini istediğiniz yere getirip üstünde çıkan bu konumu gönder’e basarak oranın konumunu yollayabilirsiniz…